Щоб захистити залізний дах від згубного впливу опадів, сонячних променів і промислових забруднень, його, як правило, фарбують, що не тільки продовжить термін служби покрівлі, але і зробить її привабливішою. Але не всякий лакофарбовий виріб піддійте для цієї справи. Тому багатьох людей цікавить, чим пофарбувати залізний дах, щоб він зберіг на довгі роки свій привабливий зовнішній вигляд і чудові властивості.

Металеву покрівлю роблять з оцинкованого металевого профнастилу. Найпопулярнішою є покрівля з оцинкованої сталі: прямокутним і хвилеподібним листом або профілем.

Популярність залізної покрівлі сприяють такі властивості покрівельного матеріалу, як висока довговічність і міцність. До того ж вона несприйнятлива до займання. Важливою перевагою металевого покриття покрівлі виступає невибагливість, яка виражається у протидії зростанню різних шкідливих водоростей і цвілі.

Даний матеріал також демонструє відмінні результати при значних зовнішніх впливах, будь то сильний град, сніг або дощ, низькі або високі температури, сильні пориви вітру, аж до ураганів і землетрусів.

Чим пофарбувати залізний дах

Щоб забезпечити максимальну довговічність і надійність металевого покриття, залізний дах будинку потрібно пофарбувати. Оцинкована поверхня, що не вкрита спеціальним складом, піддається впливу навколишнього середовища, і тонкий шар оцинкованого покриття починає кородувати (ржавіти).

Швидкий знос металевого покриття є результатом впливу кількох чинників: сонячного світла, кисню, опадів, перепадів температури, солей, пилу, піску, вихлопних газів і інших промислових забруднень повітря. При з'єднанні вуглекислого газу з вологою відбувається утворення кислот у дощовій воді, що і провокує руйнування покриття. Пісок і пил забруднюють поверхню і стирають плівку фарби. Взимку і навесні механічні руйнування додатково спричиняють сніг і процес його танення.

Другим фактором, через що залізний дах слід фарбувати, є зовнішній вигляд. Нефарбована сталь має незакінчений вигляд та не має естетичного вигляду.

Вибір фарби для залізного даху

Фарба повинна відповідати цілому переліку норм, які призводять до посилення її корисних властивостей. Серед обов'язкових властивостей, які повинні бути притаманні фарбі для металевої покрівлі, висока стійкість до атмосферних впливів та антикорозійні властивості.

Крім цього, фарба для залізної даху повинна мати значну еластичність, оскільки метал при нагріванні здатний розширюватися.

Органорозчинна емаль на основі акрилстирольних смол ПАНЦИР та емаль акрилова органорозчинна антикорозійна LUXE – це покриття, яке прослужить багато років. Це матові акрилові фарби, перевага яких є в тому, що вони не потребують попереднього грунтування. А якщо гофрований лист чорного або оцинкованого заліза покрити його цими емалями, Ви можете отримати аналог металочерепиці.

Емалі виготовлені на основі органорозчинних акрилових смол Pliolite, частинки яких мають виняткову адгезію, "прикріплюючи" плівку фарби до різних металів, запобігають відшаровуванню і втраті адгезії з часом. Емалі містять фосфат цинку, що дозволяє використовувати їх як антикорозійне покриття для захисту металів, а також для покриття оцинкованого заліза завдяки високій адгезії до цинку.

Підготовка до фарбування металевої покрівлі

Видаляють з поверхні металу відшаровану стару фарбу, бруд та інші забруднення.

Перед застосуванням емаль акрилову антикорозійну LUXE чи ПАНЦИР старанно перемішують. У разі необхідності розбавляють розчинником THINNER SYNTHETIC ( або уайт-спіритом з сольвентом у співвідношенні 1:1) від 5 до 15% залежно від методу нанесення. В якості ґрунтовки використовують розбавлену емаль від 10% до 15 %.

Колір покриття - Білий, червоно-коричневий, зелений, мокрий асфальт, синій, бордо, червоний, темний шоколад, сірий металік, чорний, база С, RAL 6005, RAL7015, RAL 7035, RAL 7047.

Для фарбування залізної покрівлі можна використовувати валики, кисті або пневморозпилювачі. Малярські кисті краще вибирати з жорсткою щетиною: вона підходить для фарбування поверхні значної площі.

Зручно використовувати малярний валик для фарбування рівної металевої покрівлі. Вибирати варто розбірний валик, тоді ви зможете періодично міняти фарбувальну частина з поролону або штучного ворсу. Для фарбування значної площі валик можна закріпити на подовжувачі.

Фарбу обраного кольору необхідно перед нанесенням на поверхню покрівлі ретельно перемішати в одній тарі, щоб досягти однорідності кольору. Також це слід періодично робити під час фарбування даху , щоб колір залишався однорідним.

Як правило дах фарбують у 2 два шари. Наступний шар можна наносити після повного висихання попереднього шару, тобто через 2 дні.

Під час фарбування даху будьте обережними: використовуйте тільки надійні дробини, застосовуйте чоботи з не слизькими підошвами, захищайте голову від сонячного проміння, слизові оболонки та шкіру від потрапляння фарби. Користуйтеся робочими рукавичками та захисними окулярами.